بهاره نوربخش

آشنایی با اهل ادب

۲۰ فروردین ۱۴۰۱ 167 بازدید
معرفی بهاره نوربخش

بهاره نوربخش

بهاره نوربخش متولد ۱۳۵۵ تهران، فارغ‌التحصیل رشته ادبیات فرانسه از دانشگاه شهیدبهشتی است. وی نوشتن حرفه‌ای را با کتاب “عطر قالی نسیم عشق” آغاز کرد که در سال ۹۵ از نشر شادان منتشر گردید. این کتاب یک داستان واقعی با تم اجتماعی و عاشقانه است که در کاشان قدیم، در یک خانواده سنتی و پرجمعیت رخ می‌دهد. وی در ژانر رئال عاشقانه و اجتماعی کتابی دیگری با نشر شادان دارد به نام “من از یادت نمی‌کاهم” که بر خلاف کتاب دیگرش، در فضایی کاملاً امروزی می‌گذرد و به عشق و زندگی در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد.
نوربخش سالها وقت صرف نوشتن یک مجموعه بلند فانتزی کرده است. داستانی بسیار بلند که تا کنون پنج کتاب از آن منتشر شده است.
این مجموعه شامل دو کتاب تک جلدی است، به نام‌های “شیگانهوس” و “پریاموس” که هر دو حالت تاریخچه‌ای بر حوادث و وقایع مهم رخ داده در ابتدای خلقت بشریت دارند. در این دو کتاب او با جزییات بسیار، برای خوانندگان شرح می‌دهد که چه اتفاقاتی در زمین و آسمان و کل کائنات رخ می‌دهد تا قدرتمندترین شیطان جهان متولد گردد و زمین را به زنجیر بکشد. این دو کتاب را که داستان‌هایی مستقل و در عین حال مرتبط دارند،این دو کتاب را که داستان‌هایی مستقل و در عین حال مرتبط دارند، نشر بهنام منتشر کرده است.
بدنه اصلی این فانتزی بزرگ، روایت نبردیست خونبار و عجیب که پنج قرن بعد از اسارت کامل زمین رخ می‌دهد. زمینی که پانصد سال است تحت شکنجه نوه خونخوار و سفاک ابلیس، شیگانهوس، قرار دارد و هیچ امیدی به رهایی برایش متصور نیست. از بین همه موجودات مفلوک و اسیر دست شیگانهوس، فقط یک نفر است که هنوز امیدوار است بتواند به این سلطنت وحشتبار خاتمه بدهد و شیگانهوس را نابود کند، دوست و هم‌نفس این شیطان، یک پسر سر راهی، ریباتانیاس. او برای این نبرد به کمک همه نیروهای واقعی و خیالی، زمینی، آسمانی، ماورایی و کتاب بزرگ خلقت که از بهشت فرود آمده است، نیاز دارد تا بتواند در برابر این ابر شیطان بایستد.
نوربخش روایت این نبرد غریب را در یک سه‌گانه به نام‌های “پگوتاس”، “تولی‌باس” و “مرگاس” روایت می‌کند. سه‌گانه نبرد را کتابسرای تندیس به چاپ رسانده است.
او همچنان در ژانر وحشت داستانی عاشقانه دارد که در یک فضای روستایی و قدیمی قاجاری می‌گذرد. شاهزاده‌ای که برای سرکشی اموالش راهی عمارت اربابی می‌گردد و در میان راه دختر غریبه‌ای رامی‌بیند. دختر او را به قلعه خرابه‌ای می‌کشاند و خود مفقود می‌گردد. شازده وقتی به خان‌والاده می‌رسد متوجه می‌شود خدمه خانه که بعد از او راه افتاده بودند، دیروز به ده رسیده‌اند و او بی‌آنکه بداند چه بر سرش آمده است یک شبانه روز را گم کرده است. قدم شازده برای ده آشوب و مرگ به همراه می‌آورد. نوربخش این روایت را در کتاب “کابوس عمارت اربابی” که در دست چاپ است، به رشته تحریر درآورده است.
از او یک داستان کوتاه ترسناک هم در کتاب “هجده دقیقه به نیمه شب” که یک مجموعه داستان ژانر وحشت است، به تازگی از نشر موج منتشر گردیده است.

بهاره نوربخش
بهاره نوربخش

جهت خرید و فروش کتابهای دست دوم و نو به صفحه اصلی سایت مراجعه فرمایید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.